Міністерство соціальної політики України

Перший етап прийому заявок на виплату грошової допомоги від міжнародних організацій завершено.

Наразі громадянами України подано понад 10 000 000 заявок, у зв’язку з чим тимчасово припиняється збір заявок на платформі єДопомога задля детального їх опрацювання та передачі за запитом до міжнародних організацій для подальшої виплати.

На жаль ресурси міжнародних організацій обмежені, саме тому Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, які постраждали від війни.

Після підтвердження готовності фінансової підтримки зі сторони міжнародних організацій прийом заявок буде відновлено.


Умови надання допомоги від міжнародних організацій

Перевірте статус заявки на виплату допомоги

Перевірити статус

Про допомогу

Уряд ухвалив розроблене Міністерством соціальної політики рішення, яке забезпечує можливість поширити додаткові виплати від міжнародних організацій на мешканців територій, які тимчасово окуповані, деокуповані або знаходяться в зоні активних бойових дій.

Питання та відповіді

Хто може отримати грошову допомогу від міжнародних організацій?
Грошова допомога надається міжнародними організаціями відповідній соціальній категорії населення, згідно умов меморандумів про співпрацю/співробітництво, укладених Міністерством соціальної політики України та відповідною міжнародною організацією. Ознайомитись детально з соціальними категоріями кожної міжнародної організації можна тут.
Які документи та дані знадобляться для заповнення заявки?
Збір даних передбачає надання вами відомостей про себе та членів сім’ї (дітей та недієздатних осіб), а саме:
  • ПІБ згідно з ідентифікаційним документом;
  • РНОКПП (ІПН)
  • Паспорт громадянина України, ID-картка, Посвідка на постійне або тимчасове проживання, Свідоцтво про народження дитини;
  • Адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання;
  • Ваш номер телефону;
  • IBAN (необхідний для виплати допомоги на рахунок).
Як здійснюється виплата допомоги?
Платформа єДопомога збирає заявки на допомогу та передає до Мінсоцполітики України. За запитом Міжнародних організацій Мінсоцполітики передає перелік заяв на допомогу, які пройшли верифікацію, за запитуваною категорією.
Ким здійснюється виплата допомоги?
Грошову допомогу для підтримки окремих категорій населення, які постраждали у зв’язку з військовою агресією виплачують Міжнародні організації відповідно до постанови КМУ №457 від 16 квітня 2022 р.
Коли очікувати виплату від Міжнародних організацій?
Рішення щодо надання допомоги та сум виплат приймають Міжнародні організації. В пріоритеті є найнезахищеніші верстви населення: люди з інвалідністю, багатодітні родини, малозабезпечені родини тощо.

Час отримання виплат залежить від того, як швидко Міжнародна організація прийме рішення щодо здійснення виплати відповідній категорії населення. Чекайте смс повідомлення від Міжнародної організації або перевіряйте статус заявки на платформі єДопомога.
Куди звертатись для уточнення статусу заявки?
Ви можете дізнатись статус вашої заявки тут.
Як дізнатись про нарахування виплати?
Вказавши IBAN вашого рахунку, ви можете самостійно перевірити надходження коштів на рахунок.

IBAN не є обов’язковою умовою для отримання виплат, адже деякими міжнародними організаціями передбачена можливість відправлення коштів за допомогою грошового переказу.
Як виправити помилку в заявці на грошову допомогу?
Можливість коригування вже поданої заявки відсутня. Ви можете відізвати поточну заяву та подати нову з коректними даними при умові, що вона не була передана Міжнародним організаціям.
Як мені зв’язатись з Міжнародною організацією, якій передано мою заяву, для отримання інформації щодо виплат?
Номера телефонів гарячих ліній Міжнародних організацій вказані тут.

За підтримки

Швеція Програма розвитку ООН в Україні
Міністерство цифрової трансформації України